Zapobieganie chrapaniu
Jak powstaje chrapanie?
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Chrapanie dla większości z nas jest po prostu oznaką głębokiego snu. Dla wielu innych jest głośnym zakłóceniem ogólnej ciszy w nocy lub nawet zaburzeniem snu, które zagraża zdrowiu.

 

60% mężczyzn oraz 40% kobiet powyżej 60 roku życia, oraz

10% mężczyzn i 5% kobiet w wieku do 30lat CHRAPIE

Wielu z tych osób nawet o tym nie wie.

Szyny połączone mechanicznie na modelu

Jak powstaje chrapanie?
Podczas snu, poprzez odprężenie podniebienia i języka, zawężają się w sposób naturalny drogi oddechowe. Dlatego podczas oddychania pojawia się wibracja miękkich tkanek w gardle, która wywołuje znane wszystkim odgłosy chrapania.

Proteza akrylowa

TAP-T - szybkie i proste rozwiązanie
Te łagodne aparaty wykonywane są z tworzywa sztucznego, składają się z dwóch szyn połączonych ze sobą mechanicznie. Zadaniem ich jest utrzymanie żuchwy w przodzie i udrożnienie tym samym dróg oddechowych. Używane są tylko podczas snu.

 
Aparaty przeciwko chrapaniu
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Szyny połączone mechanicznie na modeluAparaty składają się z dwóch szyn połączonych ze sobą mechanicznie, które skutecznie i w kontrolowany sposób utrzymują żuchwę w wysuniętej pozycji (protruzji).

Przy użyciu szyn TAP-T można zmniejszyć ryzyko powstania zdrowotnych problemów związanych z chrapaniem i bezdechem sennym takich jak np. nadciśnienie, palpitacja serca, problemy z sercem i krążeniem itp.  Chroniczne zaburzenia snu, poranne bóle głowy, znużenie w ciągu dnia i problemy z koncentracją są częstym następstwem niezdrowego snu.

Szyny połączone mechanicznie na modeluSzyny TAP-T mogą szybko i długotrwale pomóc pacjentowi czy Jego Partnerowi.  Te szyny wykonane z tworzywa, które są noszone tylko w czasie snu, utrzymują wysuniętą żuchwę do przodu i tym samym utrzymują wolne drogi oddechowe.

Posiadam jedyny certyfikat, a zarazem pozwolenie, w województwie śląskim, który upoważnia mnie do wykonania takiej usługi z homologacją.