Szyny
Szyny do wybielania zębów
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Szyny do wybielania zębówPiękny, śnieżnobiały uśmiech jest w dzisiejszych czasach synonimem sukcesu. Niestety kawa, herbata, papierosy a nawet soki owocowe powodują stopniowe szarzenie naszych zębów. Przebarwione, żółto - szare zęby sprawiają, że uśmiechamy się znacznie rzadziej niż powinniśmy a jak wiadomoSzyny do wybielania zębów śmiech to zdrowie. Na szczęście jest na to skuteczna metoda. -szyny wykonane z przezroczystej płytki systemem ciśnieniowym z miejscem retencyjnym na preparat wybielający. Przeznaczone na zęby górne i dolne.

Często zadawane pytania
 
Szyny relaksacyjne
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Stosuje się je u pacjentów, którzy zgrzytają lub zbyt mocno zaciskają zęby.

Najnowsze badania wykazały, że aż 4 z 10 Polaków zaciska szczęki lub zgrzyta zębami w trakcie snu. Wskutek intensywnych nocnych skurczów mięśniowych lub zgrzytania zębami może dojść do zaburzeń kurczliwości mięśni zwarciowych co objawia się różnego typu bólem. Jeśli męczy Cię chroniczny ból głowy, mięśni karku, stawów lub migrena, to prawdopodobną przyczyną tego stanu może być nieświadome nocne zaciskanie zębów lub zgrzytanie zębami. O zgrzytaniu zębami świadczy również wygląd zębów, mianowicie zęby powoli ścierają się, ?zjadają? tak, że po latach nie leczenia zostaje płowa zęba, czasami jeszcze mniej a sam ząb wygląda jak spiłowany. 
Zaciskanie zębów występuje głównie w nocy, jest ono zupełnie nieświadome i jeśli nie towarzyszy mu zgrzytanie zębami, to nie dochodzi do urazu zębów dlatego jest dość trudne do zdiagnozowania.

Szyna relaksacyjna pomaga zredukować intensywność odruchowej aktywności mięśni w trakcie zaciskania i zgrzytania zębami. Nad aktywność mięśni jest źródłem bólu. Z chwilą ograniczenia intensywnych skurczów mięśniowych przez szynę zębową znika możliwość zgrzytania lub zaciskania zębów, a tym samym zanikają te charakterystyczne objawy.

Często zadawane pytania