Protezy
Protezy szkieletowe acetalowe
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Protezy szkieletowa acetalowaProtezy szkieletowe acetalowe stanowią alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych wykonanych z metalu. W odróżnieniu od nich wykonane są z acetalu - materiału termoplastycznego o wysokiej homogeniczności, odpornego na zginanie, dzięki temu są bardziej estetyczne i idealne dla osób z alergią na metale. Podobnie jak klasyczne protezy szkieletowe mocowane są na klamrach i nie uciskają dziąseł Pacjenta dzięki czemu ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i bardziej komfortowe w porównaniu do zwykłych protez akrylowych. Oto zalety protez acetalowych:

Więcej…
 
Protezy nylonowe
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Proteza nylonowaProtezy nylonowe to najnowsze rozwiązanie protetyki stomatologicznej. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych całkowitych i częściowych protez akrylowych. Wykonane są ze specjalnego elastycznego tworzywa, które zapewnia protezie odporność na złamanie i znacznie większy komfort użytkowania. W porównaniu do tradycyjnych protez wykonanych z akrylu mają wiele zalet, które sprawiają, że ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze dla pacjenta:

Więcej…
 
Protezy akrylowe
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Proteza akrylowaProtezy akrylowe (całkowite i częściowe) ? stosuje się do uzupełniania braków zębowych całkowitych jak i częściowych. Są one najczęściej stosowane, przede wszystkim ze względów finansowych.

Zbudowane są z akrylu stanowiącego płytę i trzon protezy oraz sztucznych zębów. Mogą uzupełniać braki począwszy już od jednego zęba!!! (mikroprotezka)Proteza akrylowa do wielu zębów w brakach międzyzębowych, skrzydłowych lub łączonych.

Przenoszenie sił w czasie zagryzania odbywa się przez błonę śluzową, na której osiada płyta protezy (stąd nazwa osiadające-śluzówkowe).

Proteza częściowa jest najczęściej wyposażona w klamry, które mają za zadanie poprawić retencję, czyli utrzymanie na podłożu.

 
Mikroprotezy
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Innowacyjna tchnologia z zastosowaniem mikroprotez pozwala na uzupełnienie jednego, dwóch do max. trzech zębów. Wykonać je można z następujących materiałów: akrylu, nylonu i acetalu. Ze względu na jakość pracy i zdecydowanie lepsze utrzymanie (co jest najistotniejsze w przypadku takich małych braków zębowych), a także na estetykę takich uzupełnień. Osobiście polecam mikroprotezy nylonowe lub acatalowe.