Protezy
[FAQ] Czy protezy acetalowe są trwalsze niż protezy akrylowe?
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Tak, protezy szkieletowe acetalowe nie łamią się i nie pękają - jest to możliwe gdyż wykonane są z acetalu, który zapewnia dużo większą trwałość przy dużo mniejszych wymiarach niż akryl stosowany do protez akrylowych.

 
[FAQ] czy są przeciwwskazania do stosowania protez szkieletowych acetalowych?
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Nie ma żadnych przeciwwskazań, jest to najlepsze rozwiązanie protetyczne spośród protez ruchomych, z powodu podparcia i utrzymywania protezy szkieletowej na klamrach w jamie ustnej pacjenta muszą być własne zęby, które posłużą jako filary.

 
[FAQ] Jak długi jest czas oczekiwania na wykonanie protezy?
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Około tygodnia, w zależności od możliwości czasowych pacjenta.

 
[FAQ] Jak często należy zmieniać protezy na nowe?
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Podczas użytkowania protez należy zgłaszać się na wizyty kontrolne raz w roku, lekarz stomatolog ocenia wtedy stan protezy i jej dopasowanie w jamie ustnej, zwykle po 5-7 latach wskutek zaniku podłoża protetycznego w jamie usnej proteza przestaje idealnie pasować, pogarsza się jej utrzymanie, przestaje być stabilna i zaczyna spadać - jest to wskazanie do wymiany protezy.

 
[FAQ] Jakie są wskazania do wykonania protez akrylowych?
Wpisany przez Magdalena Fieroch   

Wskazaniem do wykonania konwencjonalnych protez akrylowych jest całkowite bezzębie u pacjenta - wtedy wykonuje się protezy całkowite, lub liczne braki zębowe przy braku możliwości innego leczenie protetycznego - wtedy wykonuje się protezy częściowe .